Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Chov špiců > Standardy

Špic - standardy

Německý špic

Německý špic je potomkem psa rašelinného (Canis Familiaris Palustris Ruthimeyer) z doby kamenné a pozdějšího špice kolových staveb. Je nejstarším psím plemenem ve Střední Evropě. Vyvinula se z něho četná další plemena. Za hranicemi německé jazykové oblasti jsou vlčí špicové nazýváni též keeshond a malí a trpasličí špicové pomeranian.
[Německý špic - standard FCI (97/5.3.1998/D)]

Japonský špic

Předpokládá se, že japonský špic pochází z německého velkého bílého špice, který se do Japonska dostal přes Sibiř a severovýchodní Čínu. Poprvé bylo toto plemeno předvedeno na výstavě psů v Tokiu. V dalších letech byly dva páry velkých bílých špiců importovány z Kanady a do roku 1936 byli pravidelně importování z Kanady, USA, Austrálie a Číny další psi. Jejich potomci byli navzájem kříženi, aby se plemeno vylepšilo. Po druhé světové válce Japonský kynologický klub roku 1948 stanovil jednotný standard.
[Japonský špic - standard FCI (262/16.6.1999)]

Eurasier

V roce 1960 vzniklo křížením čaučaua a vlčího špice plemeno, které bylo nejprve nazváno Wolf-Chow (vlčí čau) a po přikřížení samojeda bylo přejmenováno na "Eurasiera" (Eurasian) a uznáno FCI.
[Eurasier - standard FCI (291/16.6.1999)]

Pomeranian

Termínem Pomeranian se v našich zeměpisných šířkách podléhajících FCI rozumí poněkud odlišný typ špice, než v ne-FCI zemích (Austrálii, Americe, Anglii). V nich se plemeno vyvíjelo po mnoho desetiletí odděleně, a proto pro ně platí místní standardy
[Pomeranian (standardy)]

Přehled článků

Publikováno 13.9.2006, poslední změna 26.1.2010. 2006, www.spicove.cz

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.