Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Chovatelství psů > Psí počasí

Psí počasí

Ačkoliv se pro extremní nepřízeň matky přírody obvykle používá termín „psí počasí“, našim psím přátelům rozhodně nesvědčí o nic víc, než nám lidem. Ne nadarmo se v téže souvislosti říká i „počasí, že by ani psa nevyhnal“. Z toho důvodu jsme soustředili různé návody na péči o vaše psí kamarády ve všech ročních obdobích, právě s přihlédnutím k podobě počasí, do této sekce nazvané Psí počasí.

Jak pečovat o pejsky v případě, že letní teploty již přesáhnou rozumné hranice, se můžete dočíst v článcích Horké dny a naši psi a Léto, horko, voda a pes. Snad ještě větší péči ale psíci vyžadují v opačném ročním období. Jak pečovat o tlapky se tedy dočtete v článcích Jak chránit tlapky a Co v zimě ohrožuje psí tlapky. Fenoménem posledních let je oblékání pejsků (nejen) v zimě. Povídání k tomuto tématu najdete v sekci Péče o srst, konkrétně v článku Psí oblečky na zimu.

V extrémním počasí číhají na pejsky také různá zdravotní rizika, kterým se věnuje série článků Letní nástrahy v sekci Veterina (Přehřátí a tepelný stres, Blechy, klíšťata a další, Dietní chyby, Osiny a Problémy s kůží).

Přehled článků

Publikováno 22.2.2009, poslední změna 19.6.2009. 2009, www.spicove.cz

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.