Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Chovatelství psů > Výživa

Psí kuchařka

MVDr. Simona Müllerová (trojsky.kun@volny.cz) http://www.volny.cz/trojsky.kun/

Karbanátky pro psy

Psí nebo jiné mleté maso (psí myslím pro psy, nikoliv ze psů). Několik celých vajec, hodně česneku, malinko cibule, špetku majoránky, někdy špetku kmínu, lehce osolit. Na obměnu místo koření třeba trochu měsíčku, meduňky... zahustím kukuřičnou moukou anebo strouhankou anebo obojím. Smažím na sádle. Manžel běžně nepozná, pro koho jsou.

Není nad grilované kuřátko s oblohou... mňam!

Buchty

Tvaroh nebo jogurt, několik vajec, vepřové sádlo, kukuřičná mouka, 1 kypřící prášek, cukr přiměřeně, mléko, (obdoba piškotu), pro některé ovoce, někdy pro změnu úplně rozemleté oříšky. Smíchám, peču.

Kuře pro mou psí rodinu

2 celá kuřata, někdy špikovaná česnekem, lehce posolená, okořeněná majoránkou a kmínem. Podlitá vodou, do zlatova vypečená a porcovaná. Pro Zirkona specielně kuřecí křídla silně vypečená.

Zirkonova předvýstavní specialita

Syrové hovězí naprudko smažené jen obalené vejcem.

Nejoblíbenější kuře

Studené, syrové, porcované i s kostmi anebo vařené, lehce osolené, případně s kmínem, po krátké době varu přidám špaldu a rýži a dovařím, až se vsákne polévka. Takto připravenou přílohu moji psi sní, jinak nikoliv. Stejným způsobem vařím vločky nebo těstoviny, nebo alespoň s vepřovým sádlem. Od té toby, co je mi léčení energií bližší a věnuji se homeopatii, zásadně NIC nepřipravuji v mikrovlnce, tedy pro psy. Pro nás tam občas něco ohřeju a vynikající je Nescafé Clasic, do vody ohřáté v mikrovlnce, nejlepší pěna!

Dobrou chuť!

Publikováno 13.2.2004. 2004, uveřejněno se souhlasem autorky.

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.