Ego Sum

Zde se nacházíte: Chovná stanice Ego Sum > Štěněcí deníček - E

Čtvrtý den (4. díl)

Magdalena Hodálová /Čižmářová/ (spicove@centrum.cz)

22.8.2004 - 4. den

Miminka baští, spinkají a přibírají (19,5-16,5-11-11)... Jana baští také, ale nespinká a nepřibírá. Naopak - během březosti nabrala téměř půldruhého kila (měla 6,7 kg) a už je téměř zpátky na svých původních pěti kilech. Baští teď výhradně jen svoji Eukanubu namočenou v štěněcím mlíčku, tu dostává třikrát denně a tváří-li se hladově, tak i častěji. Hodně pije. Nabízené masíčko, sýry a jiné mňamky jdou úplně mimo ni a opovrhuje vším co měla předtím ráda. Jeden příklad za všechny: včera dopoledne přišla na návštěvu majitelka psího obchůdku v přízemí našeho domu. Byla přivítána vrčením a štěkotem, nato Janča hupsla ke štěňátkům, přepočítala je (vážně, všechny vždy postupně očichá, takže to vypadá že počítá: "jeden, druhej, třetí, čtvrtej...") a teprve potom přijala od návštěvy s odporem dárečky (uši, pařátky a hračku). Jindy milované dobroty byly se zhnuseným výrazem očichány a nakonec milostivě zahrabány v pelíšku na horší časy :) Přitom neznám žravějšího a méně vybíravého špice než naši Janinku! Obvykle směle konkuruje tetiným kavalírům, kteří jsou svou žravostí vyhlášení.

Až do večera u nás byli na návštěvě špicí přátelé. Udělali jsme si i malý výlet za Brno na zopakování Gorínkova krytí (nevěsta je mimochodem vnučkou našeho Danečka; svět je vážně malý a ten špicí zvlášť). Cesta zpět vedla přes Hanku Toulovou, kde jsem dostala cenné rady ze špicí chovatelské praxe: tak v první řadě okamžitě vyhodit z pelíšku termodečku, kterou jsem pod mimča na noc dávala! Je totiž pro špice (Hanka chová i naháče) nevhodná, špicky ji špatně snášejí. To je pravda, štěňatům bylo možná fajn (spala roztahaná po dečce na zádech, teď se víc tulí k sobě a k mámě), ale Janě bylo zjevně horko, ačkoliv dečka byla zapnutá jen na nejnižší stupeň. A rada číslo dvě: nesledovat Janu a mimina tak nepřetržitě, dát jí konečně klid. To se lehko řekne, když ono je to vážně lepší než televize... Vynadáno jsem v tomto směru dostala i od ostatních, takže slibuji, že se polepšíme a od teď dáme rodince víc klidu.

Tlapička a tlapa

Tlapička a tlapa

Autor:

Poněkud choulostivé detaily

Poněkud choulostivé detaily

Autor:

Mňam... mlask...

Mňam... mlask...

Autor:

Publikováno 22.8.2004.

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.