Ego Sum

Zde se nacházíte: Chovná stanice Ego Sum > Štěněcí deníček - E

Třetí den (3. díl)

Magdalena Hodálová /Čižmářová/ (spicove@centrum.cz)

21.8.2004 - 3. den

Kdosi byl zvědavý, kde a v čem miminka bydlí - pelíšek jsme dali do kuchyně, kde je v jídelním koutě na koberci veliký proutěný prádelní koš. Ten jsme před porodem prozíravě vystlali vespod podložkami pro inkontinetní pacienty - výborně sají a v kombinaci s tím, jak Janička šteňátka a sebe průběžně pečlivě čistila, jsme měli po porodu pelíšek téměř čistý. Samozřejmě vyvařené plínky, prostěradla a dečky máme k dispozici také. A podložky oceníme zase ve chvíli, kdy začnou mimča čůrat - do pelíšku to snad nebude, budeme se snažit naučit je čůrat na noviny, ale pro jistotu... Já jsem si ustlala v kuchyni na pohovce, jsem zvědavá, kdy si Jana od štěňat půjde lehnout za mnou do peřin (kde spává normálně).

Jana v noci vůbec nespí. Ne snad že by byl se štěnítky nějaký problém - to ani náhodou. Spí-jí-spí-jí (dnešní váhy 17,5-14-11-10) a tak pořád dokola... žádný nářek, žádné pištění, maximálně tak spokojené mlaskání. Bohužel Jana je tak pečlivá maminka, že celou noc probděla vsedě v pelíšku, ačkoliv se jí únavou zavíraly oči a padala hlava (zdá se, že lépe se jí kojí vsedě, anebo spíš ještě nezjistila jaké výhody má kojení vleže) a několikrát opět opatrně v zubech vynesla Leelu ven ke mně. Evidentně se jí chce víc věnovat a nakrmit ji přednostně. Ovšem to je docela zbytečné - Leelinka je sice nejmenší, ale bumbá za dva.

A další noční příhoda - Jana škrábala omítku (jen škrábala, nelízala). Nedostatek vápníku? Pravda je, že mimina ji vysávají pořádně. Na druhou stranu už od druhé poloviny březosti dostává Eukanubu puppy, od porodu ještě štěněcí mlíčko na podporu laktace a do něj práškový Gelacan pro kojící feny. Tedy kalcia až až. Snad se nám odvápnění vyhne. Mám spíš obavy, abychom jí přebytkem vápníku neublížili.

Navečer jsme se na chvíli přesunuli do pokoje sledovat olympiádu - a nastala schizofrenie! Být s námi nebo s dětmi? Pobíhání mezi pokojem a kuchyní (doprovázené postupným odpadáváním štěňat od cecíků v průběhu trasy) nás přimělo uložit všechny do malého vystlaného prádelního košíku a vzít s sebou do pokoje. Jana nás má konečně všechny pohromadě, štěnítka se jí nerozlézají, takže poprvé za tři dny chvilku spí!

Celek...

Celek...

Autor:

... a detail (Amy a Zoid)

... a detail (Amy a Zoid)

Autor:

Spíme a trávíme

Spíme a trávíme

Autor:

Publikováno 21.8.2004.

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.