Ego Sum

Zde se nacházíte: Chovná stanice Ego Sum > Štěněcí deníček - E

Druhý den (2. díl)

Magdalena Hodálová /Čižmářová/ (spicove@centrum.cz)

20.8.2004 - 2. den

Miminka přibírají (večerní váha po 24 hodinách 14,5 - 12,5 - 10 - 9 dkg) a už mají jména. Zatím samozřejmě jen pracovní, ta oficiální vymyslíme později. Největší buřtík je dr. Zoidberg, druhý pejsek Bender, holčičkám říkáme Amy a Leela. Kdo zná kreslený seriál Futurama - drsnější obdoba Simpsonů, ví kde jsme se inspirovali :) Každé štěňátko dostalo pro snažší rozlišení barevnou mašličku kolem krku, pochopitelně přiměřeně volnou.

Janinka od nich nechce odejít ani na minutu. Krátké vyvenčení aspoň na zahrádce je nadlidský (pardon, nadpsí) výkon, jen co se vyčůrá, horempádem uhání domů, samozřejme se srdceryvným pláčem. Co kdyby jí děti někdo - jaká hrůza - odnesl? Je ve své starostlivé péči dojemná, ale začíná ji to pomalu ale jistě vyčerpávat. Nejenže nechce jít ven, nechce ani pít ani jíst. Přesněji nemá na to čas - napřed musí pečlivě očistit všechny děti, pak je očichat, ješte asi tak pětkrát znovu zkontrolovat a pak teprve vypije/vyžere hltavě plnou misku - ovšem poočku stále kouká co se s miminy děje (přičemž je má samozřejmě celou dobu přisáté pod sebou...). Když ovšem přišly první návštěvy okouknout úrodičku, Jana na ně kupodivu nevrčela, jak by se dalo čekat, jen si miminka pečlivěji schovala (čumákem je nastrká na jednu hromadu a pak si na ně napůl lehne napůl sedne jako kvočna na vejce).

Skoro celý den jsem u ní, sedím u pelíšku a koukám na tu nádheru - po čtyřech letech si miminka opravdu užívám. Odpoledne jsem ale musela na pár hodin odejít; za naším Gorínkem, který je teď i s Flérinkou u rodičů, totiž přijela na krytí kamarádka s hnědou fenkou. Po návratu ze zdařilé akce mi přítel hlásil (mimochodem mu musím strašně moc poděkovat, stará se o miminka jako o vlastní), že Jana vynesla Leelu z pelíšku ven, sedla si k ní a začala kňučet. Zatrnulo mi při vzpomínce na předposlední Flérinčin vrh - páté štěně, holčičku Cecilku, která ale byla opravdu slaboučká a málo pila, vyhodila Flérka z pelíšku ven. Tehdy jsem si dovolila na dvě hodinky usnout a pak už byla Cecilka studená... Tohle je ale zjevně jiný případ - Leelenka je velmi životaschopná, i když je drobnější. Buď ji chce Jana krmit zvlášť, anebo jí dle názoru zkušené chovatelky Hanky Toulové prostě trošku "hrabe" :)

Pijeme...

Pijeme...

Autor:

... pijeme...

... pijeme...

Autor:

... a pro změnu zase pijeme

... a pro změnu zase pijeme

Autor:

Nacucaný Zoid

Nacucaný Zoid

Autor:

Dobrou noc!

Dobrou noc!

Autor:

Publikováno 20.8.2004.

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.