Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Média > Slavní majitelé

Marie Studholme

Anglická herečka (1875-1930)

Anglická hudební hvězda Marie Studholme se narodila 10. září 1875 v Eccleshillu (Yorkshire); její původní jméno bylo Marion Lupton.

Marie Studholme Marie Studholme
Marie Studholme

Zpěvu a divadlu se začala věnovat již v roce 1892 v londýnském Criterion Theatre pod vedením Charlese Wyndhama. Později ji angažoval sir George Edwardes pro hudební komedie; prozatím jí svěřil jen malé role. Ale v roce 1895 již v Londýně zaskakovala známou Letty Lind a o dva roky později s Edwardesovou společností poprvé navštívila Spojené Státy. Po návratu do Anglie se její popularita mezi lidmi rychle zvyšovala, začala dostávat množství hlavních rolí a absolvovala nesčetná turné.

Marie Studholme Marie Studholme
Marie Studholme

Jde o nejpopulárnější krásku, která se v té době objevovala na pohlednicíh - snad jen ještě kromě Gabrielle Ray a the Dare Sisters. V soukromém životě byla velmi oblíbená, lidé ji měli upřímně rádi a vážili si jí pro její příjemnou povahu, sladkou a něžnou přirozenost a také pro obrovskou lásku k dětem a zvířatům.

Publikováno 10.11.2003. 2003, www.spicove.cz

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.