Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Média > Slavní majitelé

Marthe Régnier

Francouzská herečka (1880-1967)

Marthe Régnier, která se narodila v Paříži roku 1880 a studovala na pařížské konzervatoři, kde byla již roku 1899 vyznamenána první cenou za komediální herectví. První profesionální zkušenosti nasbírala v pařížském Odéon Theatre (1899-1901). V dalších pár letech hrála v Le Fils Naturel v Comédie Française. Během roku 1904 se dostala do Avenue Theatre v Londýně, kde právě probíhal měsíc francouzských komedií. Právě zde sklidila ohromný úspěch a tehdejší tisk o ní napsal:

Marthe Régnier
Marthe Régnier

Madame Marthe Régnier, bezpochyby „leading lady“ celé scény, má ten nejkrásnější smích ze všech hereček na francouzských jevištích. Je stejně brilantní v tragédiích stejně jako v komediích; nakonec už když studovala na konzervatoři, udivovala své učitele svou všestranností. Madame Regnier si velmi užívá pobytu v Londýně a doufá, že se sem příští rok vrátí. Jako všechny pařížské komičky byla udivena, když viděla jak obdivuhodně dokonalé jsou i ty nejjednodušší z našich her, ale bohužel jako většina francouzských hereček nepřikládá žádnou důležitost otázce kostýmu, protože společně se Shakespearem říká - „divadlo je o hraní, ne o šatech“. To ale neznamená, že je Madame Regnier ke krásným šatům lhostejná. Patří mezi ty francouzské herečky, o kterých je možno říci že udávají módu. Na nejnovější fotografii oblékla poslední pařížský model, tógu zvanou „Polichinelle“, již zdobí jediný ornament - pták s roztaženými křídly. Okolo krku má bílou lišku.

Marthe Régnier
Marthe Régnier

V Paříži Marthe pobývala mnoho let, její popularita stále stoupala. Občas navštívila i Londýn a Monte Carlo, absolvovala turné i ve Španělsku a Jižní Americe. Mimo jiné se objevila i v množství filmů, včetně Manon (1910) a Mayerling (1936) s Charlesem Boyerem. Její manželství s hercem Abelem Tarridem však skončilo rozvodem.

Publikováno 10.11.2003. 2003, www.spicove.cz

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.