Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Vaše příběhy

Má premiéra

Lea Jonasová (l.jonasova@seznam.cz)

Ahoj všichni, jmenuji se Deisy Sandiré a je mi právě půl roku, takže jsem teď ten "správnej dorostenec" a ráda bych se s Vámi podělila o své zážitky z mé první výstavy.

Deisy Sandiré
Deisy Sandiré

Je to asi 14 dnů zpátky, kdy má panička přišla z práce a otevřela nějaký dopis, koukla na mě a řekla "No, tady je tvůj první vstupák na výstavu... no... tak to jsem na Tebe fakt zvědavá". Ale co to vlastně je ten vstupák a výstava? To jsem nezjistila ani od paničky a ani od své babičky Siny (Multich. Rose z Temných nocí), ta mi jen sdělila, že je to prima a že se mám nechat překvapit.

Včera večer začala panička chystat nějaký divný věci, mezi nimi klec, hřebeny, tenký vodítko (jakási předváděčka, no jo, tu už jsem na krku vlastně párkrát měla a Sinuška taky - hele, bezva hra, pochodovaly jsme všechny 3 po bytě a panička nám dávala za odměnu piškotky, ty já děsně ráda). Taky nás pořádně učesala a šlo se spát. Ráno nás páníček naložil do auta, odvezl před výstaviště a odjel domů obstarat zbytek rodiny, někdo prý doma musí zůstat a vařit, když se panička fláká, ne?

Jsme tedy na místě a já zírám, tolik lidí a psů, to jsem ještě neviděla, jsem z toho úplně vedle a panička mě proto šoupla do klece a že se tedy povezu... no to nééé, já tady nebudu a vřískám na celý kolo, musím říct, že úspěšně, sem ihned venku a mažu si to po svejch. Najdeme výstavní kancelář, tam nám dali nějaký desky a už hledáme pavilon, ve kterém má být náš výstavní kruh (co to je?). Panička našla místečko, odkud vše uvidíme a opět mě šoupla do klece, teď už ale neječím, jelikož ta klec klidně stojí a za odměnu vyfasuji piškotku, tak to je fajn, to já budu hodná dál, třeba ještě nějakou dostanu... NIC, ale hodná jsem i tak, panička asi zapomněla... nevadí, já zatím koukám kolem a sleduji se zájmem co se bude dít dál... jé teď se otevřou dvířka a mám jít ven, ne ne, nikam nejdu, tady je to přeci jen jaksi bezpečný... a hele piškotek... tak já tedy přeci jen asi vylezu. S piškotkem jsem vyfasovala i onu předváděčku a šlo se do kruhu... hele, jaký kruh, vždyť je to hranatý?!? Ale co, pochodujeme stejně "kulatě", pak šup na stolek a zkouška zda ukážu zoubky... byla jsem pochválena, odměněna a šlo se z kruhu ven před pavilon trošku se proběhnout a vyvenčit, než to začne.

Páni a začalo to, hovím si v kleci a sleduji, jak se ti pejskové předvádějí, některým to jde pěkně a je vidět, že je předvádění baví, jiným se ale moc nechce a někteří ani neví, co mají v kruhu dělat... uprostřed stojí paní rozhodčí a všechny pozorně sleduje a diktuje posudky... pejskům je celkem jedno, co diktuje, zato jejich páníčci z kruhu odcházejí buď hodně šťastní, nebo spokojení, ale i smutní a nespokojení... a už volají naše číslo, cejtím piškotek a jdu... zastavíme se před paní rozhodčí, pak pochodujeme a hurá na stůl prohlédnout zoubky, no, prohlídka byla úspěšná, ale nadšená jsem právě moc nebyla a hurá zase na zem pochodovat a stát... a baštit při tom piškotky, tak jestli jsou tohle "TY výstavy" tak je to celkem fajn hra.

Moje panička odcházela spokojená, dostala jsem žlutou stužku a máme prý moc pěkný posudek... panička má radost a za odměnu dostanu všechny zbylé piškotky. No, tak to mám radost zase já a budou-li stejně "piškotkově" probíhat i další výstavy, nic proti nim nenamítám. Panička ještě sleduje posuzování dalších pejsků a jakmile odejde z kruhu poslední, začne vše balit... jenže nechala v kleci "zabalenou" i mě a to teda NE, hovět si v ní klíďo budu ale cestovat nikoliv a opět ječím, jako by mě na nože brali a opět úspěšně... Z výstaviště hopkám po svejch. Páníček už na nás čeká a jede se domů. Jsem plná dojmů a musím se hned se vším svěřit Sinušce. Doma už nás obě - Sinuška a Šárka čekají, já hned Síně vše vyklopím a jelikož jsem utahaná, jdu si zdřímnout, takže pánečkům dnes odpadá mé škemrání u nedělního oběda, což je určitě dost "mrzí".

Ještě než usnu, ráda bych pozdravila všechny kamarády a těším se na setkání s vámi na nějaké příští výstavě. Mějte se všichni fajn - Deiska.

Publikováno 29.4.2005. Článek vznikl pro Spicove.cz.

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.