Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Vaše příběhy > Čistokrevný voříšek Bertík

Čistokrevný voříšek Bertík - seriál

Radka Kučerová (alamak@email.cz)

Základní údaje

Jméno:
Bertík
Datum narození:
1. srpna 1993
Rasa:
Špic - kříženec
Zbarvení srsti:
Vlkobílá
Výška v kohoutku:
Asi 30 cm
Hmotnost:
8 - 10 kg (podle množství chlupů)

Jen si mě klidně prohlídněte

Docela malá poznámka na úvod: text psaný takto dala do kupy Berťova nejmladší panička, a vše, co je psáno tímto způsobem, pejsek sám. Pro vysvětlení - všechno je mu vidět v očích. Přede mnou nemá žádné tajemství. Snad jen, kde skončil ten salám, modré ponožky s proužky a stránky 11 – 14 a 17 – 18 z mého časopisu. Případně také, jak je možné, že dnes nemám v posteli žádnou kost.

Přehled dílů seriálu

Díl 1. - První den
22. září 1993 jsme si koupili štěně. Přesněji řečeno mrňouska rasy zcela určité, zato neschválené, "čistokrevný voříšek". Bertíkovými rodiči (mimochodem, jméno jsme pro našeho nového člena rodiny měli vymyšlené dřív, než jsme si ho vybrali) jsou samojed (táta) a kříženec vlčího špice a samojeda (máma).
Díl 2. - Štěně
Dokud Bertíka ještě sousedé neznali, každou chvíli se nás někdo zeptal, jak to, že si venčíme lišku. Bertíček tak skutečně vypadal. Jenom zbarvení čumáku je trochu odlišné. Zatím co polární liška má čumák bílý, Berťa na něm měl černé tečky a okolí očí čistě černé. Teď jsou z nich jen obyčejné šedivé flíčky.
Díl 3. - Dospělý pes
Hmm, to slovo "dospělého" mi v případě Berti vrtá hlavou. Jak se vlastně pozná takový dospělý pes? Záleží snad na věku? Nebo na tom, jak se chlupáč chová? Pokud se dospělost posuzuje podle chování, máme totiž pořád štěně. Sice jsme už slavili jeho desáté narozeniny, ale rozumu nepobral ani za tříměsíční hromádku chlupů.
Díl 4. - První dovolená
Asi jsem "pes moc-domácí". Nikdy mě nikam neberou, pokud vyrážejí na dlouhé cesty. To pak večer ležím smutně u dveří a nechápu, proč ani na noc nejdou domů. Je divný, že pokaždé, než takhle někdo zmizne na víc dnů, odchází ten někdo s hrozně velkým batohem. Tam bych se přece vešel! A stejně zůstávám doma se zbytkem smečky! Je to nespravedlivý!

Publikováno 7.11.2006.

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.