Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Vaše příběhy

Módní přehlídka

Olga Fidlerová (lukatogold@cbox.cz)

Byla jsem požádána kamarádkou, aby moji psi předvedli v Oskar Centru kolekci psích oblečků a deček pro zimu 2003-2004. Musím se přiznat, že jsem z počátku nebyla nijak nadšena. Představa, jak se plahočím s klecí, výstavním kufříkem, dekou pro choďáka (naštěstí jen jednoho) a smečkou devíti psů po Praze (a sama), mě opravdu moc neuklidňovala. Naštěstí se připojil přítel (po noční!) a patnáctiletá dcera, což ovšem nebylo zárukou klidu a pohody. Což pochopí každý, kdo ví jak vypadá člověk nevyspalý po noční a co dokáže puberťák.

O'Nelli, Šery a Endien Mystic

A jak se dalo předpokládat, první problémy nastaly již před domem. Naložit devět jásajících psů, bagáž a tři osoby do tak "malého" auta jako je Forman, je prostě unikum. Po ujetí zhruba dvou třech kilometrů jsme došli k závěru, že dosavadní uspořádání je naprosto nevyhovující. Takže nastaly v rámci bezpečnosti jízdy opět manévry. Špice a yorka "pochytat" a nacpat je do kufru, aniž by někdo z nich prchnul a umazal se. Ještě že chodská slečna je už rozumná a situaci, již tak dost vypjatou, nekomplikovala svojí radostí z toho, že se konečně něco děje. Oskar Centrum jsme sice našli, ale nebylo kde zaparkovat. Když už se konečně našlo místo, vyšlo najevo, že dcera dokázala všechna vodítka během cesty úžasně zamotat. Cestu k obchodu popisovat nebudu, byla stejně "humorná" jako doposud.

A teď něco k psí přehlídce. Rozhodně celá akce nebyla jen pro páníčky dychtící navléknout své miláčky do nejnovějšího modelu, ale hlavně pro děti a psy milující veřejnost. Pejskové, kteří se přehlídky zúčastnili, byli úvodem představeni. Vždy i s krátkým výkladem o plemeni, jeho povaze, uplatnění. A neposledně osobních úspěších jednoho každého. Pro zajímavost, sešlo se 11 plemen. V průběhu padlo i několik slov o tom, jak pejska správně krmit a nechyběla ani vědomostní soutěž pro děti. Pro ty starší tu pak byla ona výše zmíněná módní přehlídka. Pejskové se předváděli v různých oblečcích a dečkách. Vše bylo barevně sladěno, choreografie a hudba jen podtrhly příjemnou a poklidnou atmosféru sobotního odpoledne. Mírné pozdvižení způsobil až nástup všech špiců najednou. Byla to nádhera. Ne že by jim to tak slušelo, ale zřejmě nikdo z přihlížejících nikdy neviděl pohromadě špice tolika barev a velikostí, a ještě k tomu oblečené. Po přehlídce byla vyhlášena soutěž o Miss Šikulu z řad předvádějících. Za špice se zúčastnil pejsek Šery, se svým "myším tancem". Ale vzhledem k tomu, že se tanec se psem se nedá naučit za 5 minut, cenila se snaha a odvaha mé dcery předstoupit s tímto "číslem" před publikum namlsané tančícími profíky.

Celkem vzato , bylo to příjemně strávené odpoledne a špicíčkům se zase udělala trochu reklama. Zase ví o něco více lidí, jaký je to báječný pejsek.

Za všechny špice vlastní tlapkou: Ballad of Esher Lukato Gold (malá černá), Caramelka Etcle Stříbrný stín (malá černá), Frona z Tichého háje (malá černá), Ch. Šery od Templářských rytířů (malý černý), Jch. Marry od Dvou ořechů (malá bílá), Arnie Kenet (malý bílý), Endien Mystic Lukato Gold (malý bílý a zároveň nejmladší účastník), Ch. O'Nelli Bohemia Kim-Wen (střední hnědá) a za zbytek naší smečky: chodský pes Cariedaw Lukato Gold a york Uwiny Magická hvězda.

Publikováno 28.11.2003. 2003, uveřejněno se souhlasem autorky.

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.