Špic v ČR - Spicove.cz

Zde se nacházíte: Vaše příběhy > Psí život

Rybařík (15. díl)

Hana Toulová (toul@volny.cz) http://www.cherie-boheme.com/

Nejlépe se píše o těch, jimž se pes stal diagnózou... a jsou schopni kvůli svému psovi spáchat kdejakou "psovinu" od oslavy narozenin počínaje, přes noční vycházky v kdejakém fujtajblu, jen aby se pejsek dostatečně vyčenichal a početl si svoje psí noviny.

V jiné kapitolce zmíněná psí dáma není jediná z našich odchovanců, která slaví narozeniny... fotodokumentace jasně usvědčuje i majitele psa Rybaříka - Hardyho, že mu páníčci také připravili dárečky. Vynikající konzervičky, pískací hračičky - a on se jim samozřejmě odvděčuje, že píská a píská - hlavně po 22.00 hod. v noci. Asi soudí, že na pískání je něco morálně závadného. Ovšem abychom nezamluvili proč je Hardy znám pod přezdívkou Rybařík. Sdílí totiž silnou náklonnost svých pánečků k rybolovu, aktivně se účastní, plave, nahání rybičky... Ale není známo, jestli i jeho pánečci sdílí Hardyho silnou náklonnost k rybám již delší dobu "post mortem", zaleženým, téměř tekutým. Hardy je staví velmi vysoko na žebříčku svých hodnot a považuje je za Chanel č. 5 v psím provedení. Myslím, že zpáteční cesta z takového svérázného rybolovu nějak nepřipomíná titul známé pohádky "Putování za švestkovou vůní", ale něco jiného, mnohem více dramatického.

Miláček "Haryn" se vyznamenal i na MVP Brno, kam přišel za účelem získání titulu. Titul nezískal, protože předvádění považuje za cosi nadstandardního, kam až jeho ochota spolupracovat nesahá. Ale je to jedinečná příležitost k nákupu, obešel s pánečkem stánky, OSOBNĚ si vybral ten nejzajímavější, v něm otestoval pískací hračky, nejvíce zaujal dráček - kterého si vlastnoručně (nebo vlastnotlamičkově?) vybral a jednoznačně prosebnými gesty poručil zabalit.

"Haryn" je osobnost. V kombinaci se svým nejlepším kamarádem Arlonem tvoří komické duo. A to nejen v oblasti rybaření...

Publikováno 17.9.2004. 2004, pro www.spicove.cz

© 2002-2019 Spicove.cz

Tvorba www stránek - FutureXP.net

Veškeré dokumenty a materiály obsažené na stránkách Spicove.cz jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona. Nesmí být použity v jiných elektronických ani tištěných médiích bez výslovného souhlasu autora. Kopírování a šíření obsahu těchto stránek v jakékoli podobě je bez písemného souhlasu autorů nezákonné.